Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 13:14
 
Ahşap kulübeler tarım turizmi için tasarlandı
Zeminden yükseltilen ahşap kulübeler, ücra köye tarım turizmi (agro turizm) getirilerek kırsal yoksulluğun azaltılmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Şangay merkezli ZJJZ Atelier tarafından tasarlanan Woodhouse Hotel, Çin’in Guizhou eyaletinin ücra Tuanjie köyünde bulunuyor.
Mekanlar Haberi
Ahşap kulübeler tarım turizmi için tasarlandı

Tuanjie'nin geleneksel mimarisinden esinlenen mikro evler, yeşil alanda minimum ayak izi bırakmak için çelik platformlarla zeminden yükseltildi. Mimarların tasarım hedefi doğanın güzelliğini, çevreye uyum sağlayan basit formlarla yakalamaktı. Küçük tarım köyündeki glamping oteli bir yamaçta bulunan tek katlı 10 ahşap mikro evden oluşuyor. Her ev ayrı bir oda olarak hizmet ediyor.

 

Otel, üç ayrı tip kulübeye sahiptir ve arazinin karmaşık şekli nedeniyle, tüm yapı malzemeleri elle dağa taşınmıştır. İnşaat verimliliğini artırmak ve orijinal kaya oluşumlarına verilen zararı en aza indirmek için ahşap ve yükseltilmiş çelik platform kullanıldı.

 

Sınırlı bütçelerinden dolayı, cephelerde kömürleştirilmiş ahşap kullanıldı ve sahada maliyetin düşürülmesine yardımcı olan basit bir işlemle üretildiler. Hava şartlarına dayanıklı kömürleştirilmiş ahşaptan yapılmış dış cephenin rengi ve dokusu ahşap evlerin manzaraya sorunsuz bir şekilde karışmasını sağlıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahşap kulübe, ahşap, Woodhouse Hotel, Çin, Guizhou, agro turizm
Yorumlar
Haber Yazılımı