Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 15:40
 
En Tehlikeli Kadın Mafya Liderleri!
Mafya lideri denilince insanların beyninde çoğu zaman güçlü, karizmatik bir adam belirir. Ancak size sunacağımız mafya liderleri biraz farklı...
YAŞAM Haberi
En Tehlikeli Kadın Mafya Liderleri!

Claudiya Ochoa Felix


Sosyal medyanın fenomenlerinden biri haline gelen bu bayan yalnızca güzelliği ile değil aynı zamanda Meksika’daki ‘Los Antrax’ isimli ünlü mafya teşkilatının lideri olmasıyla ün yapmıştır. Bahsettiğimiz örgüt üstü kapatılan birçok cinayetin ve ağır suçların sorumlusu olarak gösteriliyor. Örgütün kadın lideri Claudia birçok koruması ve zekasıyla hala erişilmez bir güç.


Rafaella D’alterio


Napoliten mafyasında haç babalarıyla beraber haç anaları da bulunuyor. Rafaella D’alterio kocası Nikol Pianese'nin ölümünden sonra eski Camaro mafya grubuna liderlik etmeye başladı. Yaklaşık 3 yıl önce yakalanan Rafaella’nın evinde yapılan aramalarda 10 milyon dolardan fazla nakit para ele geçirilmişti. Grubun 30 yılda 4 bini aşkın suç işlediği tahmin ediliyor. 


Judy Moran


İlk bakışta emekli bir bayanı anımsatan Judy Moran Avustralya’da ‘Moranov’ adlı bir grubun başkanıdır. Bu grup ‘Green Continent’in en tehlikeli uyuşturucu tacirlerinden biri olarak tanınır. Grubun adı yasadışı uyuşturucu satışı ile birlikte, bir takım ağır cinayetlerde de anılır. Mafya Lideri Cudy Moran ise 2009'da tutuklanarak 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.


Maria Licciardi


Vaftiz anası Maria Licciardi başkanlığındaki mafya insan ticareti ve cinsel hizmetle adını dünyaya duyurdu. Grup Arnavut mafyasından ergenlik çağına erişmemiş kızları alıp bu İtalya'da yüksek ücret ile işe sokulmak vaatleriyle kandırılırdı. Cinsel yolla çalışmaya ikna olmayan kızlar ise grubun adamları tarafından vahşice kurşunlanırdı. Mariya Licciardi 2001 yılında yakalanarak hapse gönderilmiş ve halen cezasını çekmektedir.


Jemeker Thompson


Los Angeles'ta yaşayan Jemeker Thompson, kocasının öldürülmesiyle işini devralan bir mafya lideridir. Kendisi 27 yaşında mafya lideri olmuştur. Kaçakçılık, gasp, sahte para basma gibi suçları işleyen Jemeker Thompson, en tehlikeli kadın mafya liderlerindendir. Oğlunun mezuniyet törenine katılmak için gittiği okulda tutuklanmıştır. Hapiste aklı başına gelen Jemeker Thompson şimdilerde gençlere vaaz vermektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın Mafya Liderleri, Kadın Mafya
Yorumlar
Haber Yazılımı