Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 15:35
 
Kaşları Gürleştirmenin 7 Doğal Yöntemi!
Son yıllarda moda haline gelen kalın ve gür kaşlar tüm kadınların vazgeçilmezi oldu. Kadınlar kaşlarını gürleştirmek için birçok yönteme başvuruyor.
YAŞAM Haberi
Kaşları Gürleştirmenin 7 Doğal Yöntemi!

Evde Kaş Gürleştirme veya Kalınlaştırmanın 7 Doğal Yöntemi


1. Sarımsak


Sarımsağın kokusu birçok insanı rahatsız etse de faydaları saymakla bitmiyor. Şimdiler de ise kadınları sarımsağı kaşlarından uygulayarak kaşlarının gürleşmesinde kullanıyor. Kadınlar kaşlarını gürleştirmek uğruna sarımsak kokusunu bile umursamıyor. Sarımsağı ikiye bölüp kaşımıza bastırarak sürüyoruz. 30 dakika beklettikten sonra kaşlarımızı bol su ile yıkıyoruz. Sarımsak kıl köklerini besleyerek kaşlarımızın gürleşmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak bu yöntemi haftada 3-4 kez uygularsak olum sonuç alabiliriz.


2. Fındık 


Fındığı tavada kavurun ve soğutun. Fındığı kaşlarınıza hafifçe sürerek kendi doğal yağını almasını sağlayın. Biraz bastırmanız gerekiyor. Ancak çok bastırıp kaşlarınıza zarar vermeyin.


3. Hintyağı


Hintyağı, kaşlarının gürleşmesi ve kalınlaşması için en iyi yöntemlerden biridir. Birkaç damla hintyağıyla, parmak uçlarınızla kaşlarınızın üzerinde masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha dolgun kaşlar için bu yöntemi en az 6 hafta boyunca uygulayın. Eğer hintyağına alerjiniz varsa tahrişe ve kurdeşene neden olabilmektedir. Kullanmadan önce bileğinize veya ufak bir yerde deneyip alerjinizin olmadığını denemenizda fayda var.


4. Yumurta Sarısı


Biyotin açısından zengin olan yumurta sarısı, kaşlarınızın kalınlaşmasını ve uzamasını hızlandıracaktır. Bir yumurtanın sarısını kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra kaşlarınıza sürün. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez uygulamanız önerilmektedir.


5. Vazelin


Vazelin, cilt altını nemlendirir ve besler. Bu sayede çıkacak kılların daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Birazcık vazelini kaşınızın üzerine uygulayın ve bir gece bekletin. Yastığınıza bulaşmaması için çok fazla uygulamayınız. Sabah ılık suyla yıkayın. Bunu istediğiniz kaşlara sahip olduğunuzu düşündüğünüz zamana kadar tekrar edebilirsiniz.


6. Zeytinyağı


İçerdiği A ve E vitaminleri sayesinde kaşların gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olmaktadır. E vitamini her bir kıl telini beslerken, A vitamini ise kılların gürleşmesine yarar. Biraz saf zeytinyağı ile kaşlarınızın üzerine sürüp parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz. Bunu iki saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Güzel bir sonuç almak için sürekli uygulamanızda fayda var.


7. Badem Yağı


Bunu kaşlarınıza dairesel hareketlerle sürün. Bir gece bekletip sabahına durulayın. Her gün uygulamanız daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaşları Gürleştirme,
Yorumlar
Haber Yazılımı