Haber Detayı
21 Mart 2021 - Pazar 23:44
 
Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı!
Onikişubat Belediyesi, hayırsever iş adamı Alper Topçuoğlu’nun annesi ve babası adına finansını sağladığı Hamidiye-Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin (DOKMER) inşaatını tamamlamış,pandemi nedeniyle açılışını gerçekleştirememişti.
SAĞLIK Haberi
Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı!

21 Mart Down Sendromlular Günü münasebetiyle DOKMER’de düzenlenen etkinlikte protokol ile bir araya gelen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, downsendromlu çocuklar ve aileleri ile eğlenceli dakikalar yaşadı.


Programa Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, Onikişubat İlçe Başkanı Selçuk Sinan Ak ve birçok davetliler katıldı.


Downsendromlu çocuklar için festival havasında geçen etkinlikte öğrenciler kendi yaptıkları kurabiye ve pastaları süslediler, boyama etkinlikleri yaptılar. Merkezde hazırladıklar yağlı boya resimlerinin de sergilendiği alanda birçok etkinlik bir aradaydı.


Programda konuşan Başkan Mahçiçek şu açıklamalarda bulundu, “Eğer siz güzel bir iş yapacaksanız Cenab-ı Hakk’ın yardımı her zaman yanınızda oluyor. Biz bu okulu yaparken bunu yaşadık. Geçmiş dönemde milletvekili olan rahmetli Ali Topçuoğlu’nun bize Alper Topçuoğlu’nu yönlendirmesiyle projemizden bahsettiğimiz Alper Bey teklifsiz bir şekilde kabul etti ve bu güzel tesisi ilçemize kazandırdık.Bugüne kadar Onikişubat Belediyesi olarak eğitime birçok destek verdik. Okullardan bilgi kültür evlerine, kitap ve kırtasiye yardımından tablet desteğine kadar ciddi yatırımlar yaptık. Ama bizim için bunların içerisinde en müstesna olan engelli çocuklarımız için yaptığımız Kısa Süreli Engelli Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi (KIYAM) diğeri de burası yani DOKMER. Bu aileler ve annelerimiz çocukları ile beraber bizim için çok önemli. Bu çocuklarla beraber olmak, onları eğitmek ve topluma kazandırmak kolay bir iş değil. Elleri öpülesi annelerimizdir. Biz de sadece onların bu mücadelesine bir miktar destek vermiş olduk ve bu güzel tesisi yaptık en mükemmel şekilde. Burası bir okul bir rehabilitasyon merkezi ve yaşam alanı. İnşallah çocuklarımız ve aileleri güzel tesisimizden istifade edecekler ve toplumumuz arasına katılacaklar. Biz güzel işleri yapmaya devam edeceğiz. Yakın bir zamanda otizmli çocuklarımız için de bir merkez yapacağız onun da müjdesini buradan vermiş olalım.Programımıza teşrifleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.”


Canlı müzikle eğlenen, oynayan çocuklar, umudun simgesi balonlarını gökyüzüne uçurdular. Sahneden bir an olsun ayrılmayan downsendromlu çocuklar renkli görüntülere sahne oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onikişubat Belediyesi, 21 Mart, DOKMER, Down Sendromlular Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı