Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 23:14
 
Hizmet-İş Sendikasının grev oylaması yapıldı!
Hizmet-iş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi ile yaklaşık 6 aydır süren toplu iş görüşmelerinde sonuç alamayınca grev kararı almıştı. Bu kapsamda Hizmet-iş Sendikası üyeleri grev için bugün sandık başına gitti.
GÜNDEM Haberi
Hizmet-İş Sendikasının grev oylaması yapıldı!

Kahramanmaraş KAFUM Fuar merkezinde saat 09.00'da başlayan grev oylaması saat 14.30’da bitti. Oylamadan grev kararı çıktı. 

 


Süreçle ilgili konuşan Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar: "Yaklaşık altı aydan bu yana yapılan müzakerelerde bir sonuca ulaşılamadı. Yapılan müzakerelerde bir noktaya gelmemiz için çok çaba sarf ettik ama tabi ki Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizim imkânlarımız budur diyerekten bizi yasal hakkımız olan grev oylamasına sürükledi. Gönül isterdi ki böyle olmasın, masada uzlaşaraktan çözülsün ama maalesef masada uzlaşamadık. Grev hakkımız olan süreci başlatmış olduk. Bugün itibari ile iş arkadaşlarımız hür iradesi ile oyunu kullanmaktalar.

Şuana kadarda katılım oranımız güzel, memnunuz bu katılımdan. İnşallah sonuçların hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Büyükşehir’imize, bizlere ve çalışan arkadaşlarımıza bizim kimseyle husumetimiz yok. Biz istiyoruz ki iş arkadaşlarımızla geçine bilir bir ücretle evine bir ekmek fazla götürsün bizim gayemiz, çabamız bu yönde. İnşallah bu grev süresi içerisinde de görüşmelerimiz devam edecek. Bu süreç içerisinde bir uzlaşma sağladığımızda zaten bu grev kararı ortadan kalkmış olur.

 

İnşallah her iki taraf içinde hayırlısı olur. Evet veya hayır çıkması durumunda evet çıktığı takdirde altmış günlük bir süremiz var. Bu süre içerisinde en son nihayetine kadar uzlaşma arayacağız. Bu süre içerisinde uzlaşma sağlayamamamız taktirinde grev kararı alıp iş verenin işini yapan arkadaşlarımızla olduğu yerde iş bırakma eylemi yapacağız. Hayır çıkar ise yüksek hakem kuruluna göndereceğiz." ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmet-iş Sendikası Kahramanmaraş,
Yorumlar
Haber Yazılımı